Kada nam je nivo serotonina visok, osećamo se srećno i zadovoljno, a čim opadne, postajemo bezvoljni. Nepravda je što, kako pokazuju neke studije, žene u startu pate od manjka ovog hormona, zbog čega su sklonije depresiji. Istraživanje sprovedeno na Univerzitetu u Montrealu je potvrdilo tu tezu, dokazavši da oko 52...
Pripadnice nežnijeg pola teže gube kilograme od muškaraca, a razlog takve nepravde leži u - hormonima. Francuski stručnjaci su uradili studiju kako bi saznali zbog čega žene imaju toliko problema sa gojaznošću, s obzirom na to da, prema podacima Svetske zdravstvene organizacije, dvostruko više dama nego momaka pati od ovog problema....