Lujza Hej smatra da smo mi sami odgovorni za svoja iskustva i da svaka naša misao kreira našu budućnost. Svako ponekad pati od griže savesti, čak i mržnje prema samom sebi, a najgori je stav: "Ja nisam dovoljno dobar." U svom delu "Kako isceliti duh i telo", ona objašnjava i daje primere...