Matematika u nižim razredima može da zaglupi mališane, tvrdio je Luis Pol Benezet, upravnik škola u Mančesteru. - Zašto bi desetogodišnjak morao da zna deljenje brojeva sa potpisivanjem? Aritmetika se nesmetano može odložiti do sedmog razreda i onda će vremenom svaki prosečan đak u potpunosti usvojiti taj program - govorio...