Što se tiče košulja, dugmići su se šili na desnoj strani još u Srednjem veku. Muškarcu su nosili mač ispod kaputa i to na levom boku. Kako bi ga lakše i brže mogli izvući, dugmad su morala biti s desne strane. Kasnije, kada su žene otkrile bluzu, nisu se same...